S prckama na kolo Kostelec nad Orlicí

Cyklostezkami z Lípy nad Orlicí přes Častolovice a Kostelec nad Orlicí do Doudleb nad Orlicí
Orlické hory a Podorlicko - cyklostezky a cyklotrasy pro děti

Turistická oblast: Podorlicko, Česká republika

Popis trasy výletu: z Lípy nad Orlicí přes Čestice, Častolovice a Kostelec nad Orlicí do Doudleb nad Orlicí
Typ výletu: cyklistický, na in-line bruslích
Vhodné pro cyklovozíky: ano
Terén: rovinatý
Celková délka cyklotrasy: 24 km (tam a zpět), 14 km při cestě zpět vlakem

V letech 2006 až 2012 vznikly na sebe navazující úseky cyklostezek spojující východočeské obce podél hlavního silničního tahu I/11 a železniční trati. Díky tomu se můžeme vydat na bezpečnou projížďku z Lípy nad Orlicí do Doudleb nad Orlicí i s malými dětmi. Celá cyklotrasa je asfaltová, po rovině. Cyklostezky jsou vhodné i pro in-line bruslaře.
Výlet začínáme na okraji Lípy nad Orlicí u čerpací stanice. Cyklostezka vzdálená několik desítek metrů od hlavní silnice směřuje do Čestic. V Česticích nás cyklistické značky provedou vedlejšími uličkami obce a navážeme na další úsek cyklostezky přes Častolovice do Kostelce nad Orlicí. V Častolovicích si můžeme udělat odbočku k zámku Častolovice a zámeckému parku s oborou a mini-zoo. V Kostelci nad Orlicí doporučujeme navštívit Nový zámek s přilehlým parkem.
U železniční zastávky v Kostelci nad Orlicí stezka končí. Pokračujeme vedlejšími uličkami až na okraj města, kde nás čeká poslední úsek cyklostezky do Doudleb nad Orlicí. V Doudlebech se podíváme k zámku, do zoo koutku „Babiččin dvoreček“ a zámeckého parku s přilehlou oborou. Do Lípy nad Orlicí se vracíme stejnou cestou anebo vlakem.

14 km
Snadná

Body zájmu