Na Sněžné jámy Harrachov

Popis trasy:
Začátek trasy je opět  v Harrachově na Novém Světě u hotelu Motejlek - u  benzinové pumpy.  Po vedlejší silnici výše, po červené,  mírně stoupáme až na křižovatku u hotelu Karolína. Po silnici směrem na Polsko pak dále asi 200 m a první odbočkou vpravo do lesa - to již po žluté. Dalším mírným stoupáním pak podcházíme obchvat Harrachova a na rozcestí na rovince pokračujeme vpravo, skoro po vrstevnici až k Mumlavské boudě u Mumlavského vodopádu. Z jiných míst ve městě si samozřejmě musíme první kilometry trasy upravit. Odtud již po modré mírným stoupáním dále asi 2,5 km k Lubošské bystřině - vpravo je odbočka s mostem přes Mumlavu a dále asi 20 m odbočka vlevo do kopce - je to tak zvaná stará telefonní cesta dnes zvaná Vosecká cesta. Po ní dále mírným stoupání, výše křížíme Terex - ajsnouškovu cestu - až na Voseckou boudu.
Za Voseckou boudou pak pokračujeme cestou vzhůru po žluté až na Cestu česko-polského přátelství. Je zde též  turistický přechod do Polska - Tvarožník - a vlevo na vrchu vidíme i polskou boudu s lanovkou Srenicu . Cesta dále vede po státní hranici po červené značce. Na dalším rozcestí zvaném Česká budka pokračujeme přímo. Přes Violik, kužel se žulovými balvany, pokračujeme až ke Sněžným jamám  na obzoru dále u polské telekomunikační budovy zvané Wawel. Po rovině se můžeme projít na druhou stranu Sněžných jam s vyhlídkou. Dále se vracíme a po žluté tak zvané Koňské cestě vedle Kamenné studánky, klesáme vlevo k Labské boudě. Pod boudou se ještě můžeme podívat z vyhlídky na Labský vodopád. Po občerstvení a odpočinku pokračujeme za boudou  vzhůru k prameni Labe výše - zelená značka.
Od pramene Labe pak cestou vlevo nejprve po zelené a později po žluté, asfaltové cestě, až na Vrbatovo návrší nad Vrbatovou boudou. Po prohlídce okolí a případném občerstvení pokračujeme u rozcestníku na vrcholu vlevo, to již po červené kolem Harrachových kamenů s pěkným výhledem na horu Kotel až na Růženčinu zahrádku níže. Odtud pak vlevo, stále po červené, až na Dvoračky.
Od chaty pak dalším klesáním po tak zvané Krakonošově cestě až na rozcestí Na Ručičkách, zelená turistická značka. Zde vpravo, stále po zelené, dalším klesáním až do Harrachova na Rýžoviště. Po místní silnici pak na autobusové nádraží níže a přes celý Harrachov na začátek naší delší okružní trasy.

http://www.harrachov.cz/turistika-trasy-p4.asp

32 km
Obtížná

Body zájmu