Na Jizerku Harrachov

Popis trasy:
Začátek trasy je v Harrachově na Novém Světě u hotelu Motejlek - u  benzinové pumpy.  Po hlavní silnici asi 150 m výše a vlevo přes most - řeka Milnice. Po vedlejší silnici pak dále  téměř v protisměru, nejprve skoro  po rovině a později mírným, ale  delším stoupáním až na Mýtiny. Od  hlavní silnice jdeme  stále po červené turistické značce. Můžeme však využít též místní autobusové dopravy a naší trasu  začínat až na Mýtinách. Na Mýtinách za parkovištěm a garážemi u lesa odbočujeme z červené vpravo a po krátkém stoupání ihned za závorou pokračujeme vlevo- můžeme však i nadále po červené - tedy vlevo.. Po příchodu na rovinu  v Kořenově, Údolí Naděje - /zde můžeme cestou před chatami vpravo na vlastní prohlídku tohoto údolí. Je zde též řada možností koupání - od žel. mostu se pak ale vracíme k chatám/ a dále vpravo na starý most přes řeku Jizeru. To jsme již na začátku Jizerských hor.
U rozcestníku dále vpravo a stále po červené, nyní již bez odbočení, až na parkoviště pod Bukovcem. Celý tento úsek naší cesty vede téměř po vrstevnici až k závěru nás čeká větší stoupání po úbočí hory Bukovec.Zdatnější turisté si mohou dopřát výlet na samý vrchol hory Bukovec. Pokračujeme přes silnici a  cestou u zimního kiosku přímo po tak zvané Jizerské lyžařské magistrále. Na vrcholu mírného stoupání, na rozcestí U bunkru  odbočujeme po žluté vpravo. Mírným klesáním  pak až do vlastní osady Jizerka k restauraci a pensionu Sklárna.
Zde doporučuji návštěvu místního muzea - asi 100m přes místní silnici. Naše cesta pak pokračuje vpravo kolem hotelu Panský dům a restaurace Pyramida na parkoviště pod Bukovcem. Zde pak po místní silnici přes Václavíkovu Studánku na Horní Polubný. Zde u první chalupy- Perlička -  vlevo po žluté. Klesáním  pak až na místní silnici a zde opět vlevo až k budově vlakového nádraží v Kořenově.
Varianta trasy: Pokračovat dále do Harrachova můžeme vlakem - s průjezdem jednoho tunelu a s přejezdem nám již známého železničního mostu.
Hlavní trasa pokračuje po silnici níže a vlevo do Údolí Naděje na nám již známé rozcestí. Dále již stejnou cestou na Mýtiny a dále po místní silnici na začátek naší trasy.

http://www.harrachov.cz/turistika-trasy-p1.asp

28 km
Obtížná

Body zájmu