Na Harrachovu louku Harrachov

Popis trasy:
Začátek trasy je opět v Harrachově na Novém Světě u hotelu Motejlek - u  benzinové pumpy.  Po vedlejší  silnici asi 150m výše a pod obchodem na sídlišti vpravo. Od  lesnické školy dále jdeme již po modré značce přes celé Annenské údolí až k sedačkové lanovce ve středu města. Sedačkovou lanovkou pokračujeme pak na vrchol Čertovy hory. Z jiných míst ve městě si samozřejmě upravíme začátek trasy. Po modré pak pokračujeme  skoro po vrstevnici kolem Janovy skály , leží asi 200 m od naší cesty vpravo, přes Studenov až na rozcestí na Ručičkách.
Odtud pak pokračujeme delším stoupáním po zelené Krakonošovou cestou až na Dvoračky - máme zde další možnost občerstvení a odpočinku před dalším stoupáním. Z Dvoraček po červené delším stoupáním k rozcestí Růženčina zahrádka. Odtud dále  tak zvanou Českou cestou po zelené - po pravé straně naší cesty je Harrachova louka. Dále jdeme na rozcestí U čtyř pánů, které leží  téměř na rovině a máme odtud za pěkného počasí překrásné výhledy po okolí a to do české i polské části Krkonoš. Z rozcestí pak pokračujeme po modré turistické značce, nejprve  téměř po vrstevnici a později delším klesáním, až na rozcestí Krakonošova snídaně u Mumlavského potoka. Odtud již po asfaltové cestě stálým klesáním po modré značce až pod Mumlavskou boudu u Mumlavského vodopádu.
Dále můžeme  po  modré přímo do Harrachova nebo cestou vpravo po žluté a ke konci po červené na Nový Svět v Harrachově - tedy na začátek našeho výletu.

25 km
Obtížná

Body zájmu