Východní okruh varianta B Harrachov

Popis trasy:
Harrachov, Nový Svět. Začátek této naší trasy je opět u hotelu Motejlek. Po hlavní silnici  na křižovatku u hotelu Karolína. Zde  vpravo přes celý Harrachov  na autbusové nádraží. Zde vpravo a po mostě přes řeku Mumlavu po zelené značce na Rýžoviště a dále po pěkné, Krakonošově cestě, delším mírným stoupáním na rozcestí Ručičky. 
Ručičky, rozcestí.  Na rozcestí pokračujeme u kiosku vpravo. Jedeme nejprve téměř po vrstevnici a později mírným sjezdem a vzápětí stoupáním až na rozcestí na Studenově. Lesní zpevněná cesta - tak zvaná Janova cesta - vede po modré turistické značce.
Studenov, rozcestí. Za chatou na rovině, vlevo a sjezdem po zpevněné  cestě až na rozcestí Krásná vyhlídka níže.
Varianta A 15,7 km: u chaty na Studenově  přímo  na sjezdovku z Čertovy hory a na začátku mírného stoupání  vlevo,  sjezdem pak až do ostré zatáčky vlevo níže. Vpravo odtud vidíme skokanské můstky a pod námi město Harrachov. Zde se tato varianta spojuje s hlavní  trasou.
Krásná vyhlídka, rozcestí  Na rozcestí  vpravo a  stoupáním kolem chalup v lese, část zvaná Hleďsebe, bez odbočení  až na rozcestí na  rovině.  Zde vpravo asi 1,2 km ke skokanským můstkům, později se na toto rozcestí vracíme. Zde se naše trasa spojuje s variantou.
Čertova hora, rozcestí u skokanských můstků. Po prohlídce Harrachova z nadhledu se vracíme zpět na rozcestí níže. Odtud pak po asfaltové cestě bez jediného šlápnutí až na silnici v Janově. Pozor na závoru přes cestu ke konci tohoto úseku. Po příjezdu na silnici dalším sjezdem vlevo kolem pily v Janově na Mýto.
Varianta B 20,8 km   : po hlavní silnici vpravo na začátek naší trasy.
Mýto, křižovatka. Na křižovatce  vlevo a vzápětí vpravo mezi benzinovou pumpu a Hotýlek na Mýtě. Za starým mostem přes Jizeru vpravo a  stoupáním kolem lanovému centra, za vodou, a výše továrny Cutisin na hlavní silnici . Přes hlavní silnici přímo a u hotelu Sandra vpravo. U rozcestníku dále vpravo a přes most k chatám v Kořenově, Údolí Naděje. Cestou mezi chatami přímo k lesu a  za závorou, zpočátku ostrým stoupáním,  až na Mýtiny na vrcholu.  Z parkoviště pod vlakovým nádražím na Mýtinách přímo po silnici. Jedeme nejprve po rovině a později pěkným sjezdem na začátek naší trasy.
 
http://www.harrachov.cz/turistika-trasy-c3.asp

20 km
Střední

Body zájmu