Labská stezka

Labská stezka

Délka trasy:
372km

Druh:
Cyklotrasa - cyklo Labská č. 2

Průběh trasy:
Špindlerův Mlýn – Bedřichov – Labská – Labský důl – Přední Labská – Třídomí – Krasův Mlýn – Herlíkovice – Hořejší Vrchlabí – Vrchlabí Horská ul. – Krkonošská ul. – nám. T. G. Masaryka –Krkonošská ul. – Dělnická ul.  – cyklo Labská č. 2 - Harta – Podhůří – Kunčice nad Labem – Klášterská Lhota – Hostinné – Dobrá mysl – Vrchlabská ul. – Deymová ul. – V Lipkách – Závodí – Kaštanová ul. – Nádražní ul. – Nové Zámky – Horní Debrné  - Horní Nemojov – Nový Nemojov – Těšnov – Aleje – Filířovice – Dvůr Králové nad Labem – Štefánikova ul. – nábř. Benešovo – most J. Palacha – nábř. Jiřího Wolkera – ul. 17. listopadu – Denisovo nám. – Heydukova ul. – Žírecká ul. – Žírecká Podstráň – Žíreč – Kuks – Slotov – Brod – Heřmanice – Jaroměř – Do Končin – V Hruštičkách – Na Úpě - Cyklistická ul. – Langiewiczova ul. – Josefov – Černožice – Smiřice – Lochenice – Předměřice nad Labem – Plácky – Hradec Králové – Smetanovo nábř. – nám. 5. května – Tylovo nábř., nám. Svobody, Třešňovka – Třebeš – Machkova ul. – K Labi – Moravské Předměstí - Labská Louka – Na Mlýnku – V Mlejnku – Vysoká nad Labem – Bukovina nad Labem – Dříteč – Němčice – Kunětická hora – Ráby – Brozany – Pardubice – Pod Zámkem, Zámecká ul. – Sv. Anežky České – Wernerovo nábř. – Kostelní ul. – Sukova tř. – sídliště Palackého-sever - Rosice – Svítkov – Srnojedská ul. - Srnojedy – Pardubická ul. – Krchleby – Lány na Důlku – Opočínek – Valy u Přelouče – Mělice – Lohenice – Břehy – ul. Na Hrázi – Na Papírně – Semín – Semínská Vrata – Kladruby nad Labem – Selmice – Labské Chrčice – Týnec nad Labem – ul. Pod Hradem – Na vinici – Mannova ul. – Masarykovo nám. – ul. Krále Jiřího – Sadová ul. – U Hájovny – Lžovice – Veletov – Kolín – Jiráskovo nám. – Podskalské nábř., Brankovická ul. – Brankovice – Na Přívoze – Velký Osek – Revoluční ul. – Libice nad Cidlinou – Na Zámostí – Poděbrady – Kubovy sady – Zámecké nábř. - Labské nábř. – Husova ul. – Velké Zboží – Nymburk – ul. Nad Elektrárnou – Na Přístavě – Stará rybárna – Na Parkáně – Labská Terasa – Drahelice – ul. Kostomlátecká – K Náplavce – Kostomlátky – ul. 5. května – Ostrá – Doubka – Tři Chalupy – Byšičky – Za Labem – Grado – Přední Káraný – K Přívozu – Polní ul. – Na Pluhu – U vodárny – Jizerská ul. – Masarykova ul. – B. Němcové – Jiráskova ul. – Na Betonce – Nový Vestec – Brandýs nad Labem-Stará Boleslav – Dukelská ul. – Pod Smetánkou – Vestecká ul. – Halaškova ul. – Plk. Bifíka – Dobrovského ul. – Vrchlického ul. – V Mýtkách – Třebízského ul. – Borek – Kozly – Mlékojedy – Hlavní ul. – ul. K Jezu – Neratovice – Tuháň – Větrušice – Kly –  Mělník - Rousovice – ul. Na Hadíku – Pražská ul. – Fričova ul. – Zborovské nám. – 17. listopadu – Nad Soutokem – K mostu –  Vliněves – Dolní Beřkovice – Křivenice – Horní Počáply – Hněvice – Račice – Záluží – Kozlovice – Dobříň – Krajní ul. – K Přívozu – Horova ul. – V Zátiší – Bezděkov – Roudnice nad Labem – Vědomice – Roudnická ul. – K Ostende – Černěves – Lounky – Nučnice – Křešice u Litoměřic - Pražská ul. – Malá náves – Třeboutice – Litoměřice – Střelecký ostrov – Velká Mlýnská – Labská ul. – Lodní nám. – Pobřežní ul. – Žalhostice – Velké Žernoseky – Libochovany – Církvice – Sebuzín – Brná - Říční ul. – Koperníkova ul. – Ústí nad Labem – Střekovské nábř., Děčínská ul. – Olšinky – Vítězná ul. – Svádov – Valtířov – Velké Březno – Malé Březno – Přerov – Těchlovice – Boletice nad Labem – Křešice u Děčína – Děčín – staroměstské nábř., Polabí – Tyršova ul. – Labské nábř. – Přípepř – Prostřední Žleb – Čertova voda – Dolní Žleb - hranice

Zajímavosti na trase:
Špindlerův Mlýn – lanový park, bobová dráha
Krahulčí vodopády
PP Herlíkovické štoly
PP Labská soutěska
Vrchlabí – Krkonošské muzeum, kostel sv. Anny, kostel sv. Vavřince, kostel sv. Augustina, klášter obutých augustiánů, zámek, kostel Panny Marie, Morzinsko-černínská kaple
Podhůří – zámek
Klášterská Lhota – hrázděná kaple Nejsvětější trojice
Hostinné – klášter františkánů, kostel Nejsvětější Trojice, kostel sv. Františka Serafínského, galerie antického umění
Nové Zámky – zámek
v. n. Les Království
Dvůr Králové nad Labem – ZOO, Africké safari, Galerie Pravěk očima Z. Buriana, Old Racing Collektion, Šindelářská věž, Městské muzeum
Žíreč – zámek
Kuks – hospital, České farmaceutické muzeum, kostel Nejsvětější Trojice, pískovcové plastiky, betlém, vyhlídka na Šporkovo panství
Heřmanice – kostel sv. Máří Magdalény
Jaroměřský rybník
Jaroměř – žid. hřbitov, Mestské muzeum – Wenkův dům, Železniční muzeum-Výtopna Jaroměř
Josefov – Muzeum Josefov, Podzemní chodby, pevnost, Voj. muzeum, kostel Nanebevzetí Páně, jezdecký areál Paradiso
Smiřice – zámek, kostel Zjevení Páně
PR Trotina
Hradec Králové – Muzejní expozice sdělovací a zabezpečovací techniky, dětská železnice, býv. synagoga, Muzeum Východních Čech, botanická zahrada, České farmaceutické muzeum, Obří akvárium
Vysoká nad Labem – rozhledna
Dříteč – kostel sv. Petra a Pavla
Kunětická hora – hrad, vyhlídky, Muzeum perníku a pohádek „Perníková chaloupka“, hradní kaple sv. Kateřiny
Pardubice – zámek, Východočeské muzeum, Auto muzeum, automatické mlýny, hvězdárna, památník Zámeček, žid. hřbitov, rondokubistické krematorium, dostihové závodiště
Rosice – Muzeum MHD a železnice
Svítkov – plochá dráha Zlatá Přilba
Na Papírně – akvadukt
Semín – NPP Semínský přesyp, zámek, dřevěná zvonice, kolstel sv. Jana Křtitele
Kladruby nad Labem – zámek, národní hřebčín
PR Týnecké mokřiny
Týnec nad Labem – tvrz, Měst. Muzeum Týnce n. L. a rodu Pernerů, kostel Stětí sv. Jana Křtitele
Hradiště Hanín
PP Kolínské tůně
Kolín – Zálabská bašta-Práchovna – žid, hřbitov, regionální muzeum, zámek, klášter Kapucínů, katedrála sv. Bartoloměje
PR Veltrubský luh
Hardiště Svatovík
PR Tonice-Bezedná
NPR Libický luh
Libice nad Cidlinou – Slavníkovské hradiště, Pamětní síň Slavníkovské Libice, kostel sv. Vojtěcha
Poděbrady – lázně, Polabské muzeum, dřevěná zvonička, zámek, Památník krále Jiřího
Nymburk – městské hradby, Vlastivědné muzeum, Vodárenská věž, Turecká věž, Staré děkanství, kostel sv. Jana Nepomuckého, Mohyla doby kamenné, kostel sv. Jiljí, kostel sv. Jiří
PR Mydlovarský luh
Zříc. hradu Mydlovary
Ostrá – historická vesnice Botanicus
PR Hrbáčkovy tůně
Brandýs nad Labem – Židovské muzeum, Brandýska katovna, Oblastní muzeum Praha-východ, Vyšehradká kaple, Vila F. Melichara, Vartenská kaple, tvrz Vrábí, kostel sv. Vavřince, kostel Obrácení sv. Pavla, kostel sv. Petra, zámek, kamenný most, mlýn, vodní slalom
Stará Boleslav – kostel Nanebevzetí P. Marie, radnice, brána, kostel sv. Klimenta, bazilika sv. Václava, PP Hluchov, rotunda sv. Rocha
PP Jiřina
PP Písčina u Tuháně
PR Úpor
PR Kelské louky
Mělník – zámek, Okresní muzeum, Pražská brána, Mělnická studna, klášter, městské hradby, kostel sv. Petra a Pavla, kostel Čtrnácti sv. pomocníků
Vliněves – kostel Stětí sv. Jana Křtitele
Dolní Beřkovice - zámek
Dobříň – rodný dům J. Hory
Roudnice nad Labem – Kratochvílova rozhl., klášter kapucínů, Roudnický hrad, zámek, Podřibské muzeum, kamenná věž Hláska, Augustiánský klášter, kostel Narození P. Marie
Křešice u Litoměřic – kostel sv. Matouše, kostel sv. Marie
Litoměřice – městské hradby a bašta, Dílna ručního papíru, Stará radnice, Oblastní muzeum, katedrála sv. Štěpána, diecézní muzeum, kostel Všech Svatých, kostel Zvěstování Panny Marie, Kalich, kostel sv. Václava, kostel sv. Vojtěcha, kaple sv. Jana Křtitele, katovna
Velké Žernoseky – zámek
PR Kalvárie
Porta Bohemica (Česká brána)
Libochovany – zámek, kostel Narození Panny Marie
PR Sluneční stráň
Střekov hrad
Masarykova zdymadla
Ústí nad Labem - Mariánská skála, Mariánský most, rozhledna Venuše, Střekovská vyhlídka, popraviště, Muzeum lehkého opevnění, ZOO
Velké Březno – horní a dolní zámek
PP Nebočadský luh
Děčín – kamenný most, ovčí můstek, lovecký zámeček, ZOO, Oblastní muzeum, Muzeum loutek, Růžová zahrada, řetězová lávka, zámek, rozhledna Pastýřská stěna
CHKO Labské pískovce
NPR Kaňon Labe