Z Rokycan na zámek Kozel

Z Rokycan na zámek Kozel

Délka trasy:
11,5km

Druh:
Turistická trasa

Průběh trasy:
Rokycany Masarykovo nám. - Palackého ul. – nám. 5. května – ul. Antonína Uxy – Tyršova ul. – Sokolská ul. – Fügnerovo nám. – Sokolská ul. – Tymákovská ul. – Krokova ul. – Vysoký průhon – Čílina – Němčičky – vrch Maršál – Svidná – zámek Kozel

Zajímavosti na trase:
Rokycany – kostel P.Marie Sněžné, Muzeum Dr. B. Horáka, Fitzova hrobka,  kostel Nejsvětější Trojice
PP Kornatický potok
Skála Švejcary
Vyhlídka Švejcary
Zámek Kozel

Tento výlet nás zavede na lovecký zámeček Kozel. Autem zvolíme trasu: Rokycany – Šťáhlavy – Kozel, po této cestě vede i cyklotrasa 2127 a 2154, kterou se dostaneme přímo k zámku, ale musíme počítat s tím, že je vedena po hlavní silnici.

Pěšky (i na kole) se můžeme vydat na zámek krásnou lesní cestou. Z Rokycan se vydáme po červené turistické trase, která nás zavede až do cíle naší cesty. Z Rokycan vyrazíme po hlavní silnici směrem na Němčičky, zde nás nemine táhlejší stoupání. Z Němčiček už nás čekají jenom lesní cesty, převážně se stoupáním. V momentě, kdy se dostaneme na okraj lesa k louce, budeme se držet vpravo směrem na kopec Maršál. Tady nás čeká náročná hřebenovka s větším převýšením. Ale kopec nás za to odmění místy nádherným výhledem do krajiny. A hlavně nás potěší, že už budeme k zámku pouze klesat. Zpět do Rokycan se můžeme vrátit po stejné trase nebo se svezeme vlakem ze stanice Šťáhlavice.

11,5 km
Obtížná

Body zájmu