Hravé putování ještědským lesem

Délka trasy: 4,5 km
Průběh trasy: Stezka vede ze sedla Na Výpřeži pod Ještědem asi 4,5 km stále z kopce do Ostašova - Horní Suché.

Popis trasy: Naučná a prožitková stezka Hravé putování ještědským lesem, když smích si odsud nesem, začíná Na Výpřeži v Tetřevím sedle pod Ještědem. Cesta dlouhá asi tři kilometry vede převážně s kopce, což uvítají zejména rodiny s dětmi.

Stezku, určenou především pro dětské návštěvníky, zpestřili její tvůrci pestrými malůvkami a nejrůznějšími hejblátky na hraní ze dřeva, které vás seznámí se životem lesa. Při tvorbě stezky autoři spojili nápaditost a výtvarný um s nadšením pro přírodu a hravost. Stezka by měla být v budoucnu rozšiřována, mělo by přibývat nejrůznější dřevěné nářadí a prolézačky, aby zde vznikla jakási tělocvična v přírodě.

Ve všední dny staví nedaleko začátku stezky v 8 hodin ráno autobus, takže je stezka dostupná pro všechny mateřské a základní školy. Z Ostašova, kde stezka končí je možno nasednout na vlak či městskou hromadnou dopravu (bus č. 16).

Na cestu hravou stezkou se mohou vydat i maminky s kočárky či pohybově handicapované osoby. Počítá se také se zpřístupněním stezky pro nevidomé.

http://www.liberecky-kraj.cz/dr-cs/6318-prozitkova-stezka-hrave-putovani-jestedskym-lesem.html

4,5 km
Snadná

Body zájmu