77 výletů na tajemná místa v Čechách

Tajemná, pozoruhodná a mystická místa přitahovala lidstvo odedávna. Bylo a je tomu tak po celém světě, napříč světadíly, zeměmi i dějinami. Nacházejí se mnohdy tam, kde byste je sotva hledali. Nejinak je tomu i v naší vlasti, ba spíše naopak – menhirů, dávných hradišť, skrytých pozdemních chodeb a míst s nevšedními silami i úkazy je v Čechách i na Moravě všude plno. Kdo z vás na nějakém hradě nebo zámku neslyšel pověst o bílé paní, nedozvěděl se o léčivých schopnostech pramenů, nečetl legendu o zjeveních v kostele? Právě na tato místa vás kniha, již držíte v rukou, zavede. V tomto díle se zaměříme na Čechy, jimiž vás za poznáním, zážitky a odpočinkem provedeme křížem krážem ve všech krajích a všemi způsoby. Tedy jak pěšky nebo na kole, tak autem či vlakem. A nebudou chybět ani alternativní možnosti, jakými jsou například jízda na lodi nebo jiný příhodný způsob. Nechme se nyní již unášet vyprávěními z dob dávno minulých, které již vítr odvál. Stopy, kudy kráčely dějiny, kde dodnes působí tajemné síly a kde i v dnešní hektické době člověk cítí dech neznáma, však přetrvávají. Vydejme se po těchto šlépějích, pojďme opatrně a s myslí otevřenou, ačkoli minulost již nikdy nevrátíme.

Tato část vznikla ve spolupráci a Euromedia Group, a.s. Autor knihy "77 výletů na tajemná místa v Čechách" je pan Ivo Paulík a my všichni mu moc děkujeme.
Ivo Paulík, http://www.ipaulik.com/

"77 výletů na tajemná místa po Čechách, Universum, Euromedia Group, a. s. Naše knihy lze zakoupit v internetovém knihkupectví https://www.knizniklub.cz/

Hlavní město Praha - tajemná místa v Čechách

Jihočeský kraj - tajemná místa v Čechách

Karlovarský kraj - tajemná místa v Čechách

Kraj Vysočina - tajemná místa v Čechách

Královéhradecký - tajemná místa v Čechách

Liberecký kraj - tajemná místa v Čechách

Liptovský Mikuláš

Oravice

Pardubický kraj - tajemná místa v Čechách

Plzeňský kraj - tajemná místa v Čechách

Středočeský kraj - tajemná místa v Čechách

Ústecký kraj - tajemná místa v Čechách

Vysoké Tatry

Zuberec