Brno

Brno
Živé a duchem mladé město s autentickou atmosférou, bohatou kulturní nabídkou a unikátní architekturou, která žije. Město s atraktivním a energickým centrem, které je hýčkaným srdcem metropole, neustále se rozvíjí a ve dne i v noci překvapuje. Město, které nabízí skvělou gastronomii, krásnou přírodu a je vstupní branou do jižní Moravy. To je Brno.

Brno je známé díky bohaté nabídce různých architektonických stylů, především funkcionalismu. Město samotné se může pochlubit řadou krásných a vyhledávaných budov z rozličných období. Největším lákadlem je ale návštěva takzvaného vilového kvarteta - čtyř rekonstruovaných vil, z nichž každá nese podpis jiného architekta. Vila Tugendhat v Černých Polích je architektonickým skvostem, funkcionalistickou památkou, která je zapsaná v seznamu UNESCO. Jurkovičova vila je domem známého architekta Dušana Jurkoviče a najdete ji v brněnských Žabovřeskách. Vila Stiassni – zapsaná na seznam nemovitých kulturních památek - je významné dílo meziválečné moderní architektury, kterou navrhl architekt Ernst Wiesner. A secesní vila Löw-Beer v ulici Drobného byla postavena na počátku 20. století pro průmyslníka Moritze Fuhrmanna.
Stálicí při návštěvě Brna je prohlídka hradu Špilberk a zejména tajuplného brněnského podzemí - Labyrint pod Zelným trhem, Kostnice u kostela svatého Jakuba, Mincmistrovský sklep nebo nedávno otevřený kryt 10-Z pod Špilberkem.
Brno, které návštěvníky zaujme zvláštní autentickou atmosférou, v posledních letech posbíralo hned několik nej. The Guardian umístil Brno mezi 10 nejlepších evropských měst, kde strávit dovolenou, Brněnské bary pravidelně bodují v soutěži Czech Bar Awards. Brno je hodnoceno v žebříčcích kvality života před Londýnem, LA, Bruselem i Prahou. Brno má i nejkrásnější fontánu. Vodní opona tvoří dominantu parku před Janáčkovým divadlem a stala se oblíbeným relaxačním místem lidí nejen přes den, ale i ve večerních hodinách. Kulisa vodní stěny je vytvořena programově řízeným kapáním vody, proměnlivé světelné efekty vytváří neopakovatelné momenty.  
Brno má také nálepku gastronomicky nejzajímavějšího místa země. Důvodem, proč vážit cestu do Brna je fakt, že jídlo a pití se zde stávají hlavní atrakcí.
Brno je město má několika tváří. Je nádherné, ale ukáže své skvosty a tajemství jen tehdy, když ho máte rádi a když ho dlouho poznáváte. Živoucí město s obyvateli, které není jen nablýskanou vitrínou pro turisty.
V Brně jste vítáni. Nemusíte dopředu zjišťovat řadu informací, lehce se ve městě zorientujete, město na vás svou nabídkou a turistickým servisem – například v informačním centru TO JE Brno v Panenské ulici, hned po příjezdu udělá dojem.
A ač se to na první pohled nezdá, v Brně a okolí je mnoho míst, kam lze utéct od hluku a uspěchanosti města. Tím nejznámějším je samozřejmě Brněnská přehrada. Od dubna do října lze pěší či cyklistický výlet k přehradě doplnit plavbou parníkem, směřující až na hrad Veveří. Přijeďte Brno zažít a ochutnat, přesvědčit se!

Kontakty
TIC BRNO, příspěvková organizace
Radnická 365/2
602 00 Brno

tel.: +420 542 427 111 – spojovatelka
tel.: +420 542 427 102 – sekretariát
email: tic@ticbrno.cz

https://ticbrno.cz/

Zdroj fotografií:
Foto: Pavel Gabzdyl, Jakub Špiřík, Miloslav Bouška, Zdeněk Porcal

 

VšeCyklotrasaNaučná trasaTuristická trasaIn-Line

Brněnská přehrada, Brno

BVV, Brno

Chrámy města Brna, Brno

Do Židlochovic na rozhlednu Akátová věž

Funkcionalismus v Brně, Brno

In-line Brno střed - Modřice

In-line, Bystrc - Anthropos Brno

Industrial

Kolem Svratky na In-linech, Brno

Mariánské údolí II vyhlídka Hornek, Brno

Mariánské údolí III Eldorádo, Brno

Mariánské údolí IV Eldorádo krátká, Brno

Mariánské údolí na kole, Brno

Mariánské údolí, Brno

Na hrad a koupaliště Kraví Hora Brno

Na hrad Špilberk Brno

Na hrad Veveří kolem přehrady Brno

Na Šošůvské jeskyně, Brno

NAUČNÁ STEZKA HÁDY A ÚDOLÍ ŘÍČKY

Naučná stezka Holedná, Brno

Naučná stezka hrad Veveří, Brno

Naučná stezka Jelení Žlíbek, Brno

Naučná stezka Kamenný vrch, Brno

Naučná stezka Krajem říčky Ponávky, Brno

Od Ronda k Antroposu, Brno

Po stopách Janáčka, Brno

Po stopách Mendela, Brno

Přes hrad na rozhlednu Čebínka, Brno

Přes jeskyně do Rousínova, Brno

Přes lanový park na rozhlednu, Brno

Přírodním parkem Baba do ZOO, Brno

Procházka na Stránské skále, Brno

Sochy v Brně, Brno

Svitavská stezka, Brno

Top místa v centru Brna, Brno

Údolím Kohoutovického potoka, Brno

Výlet pro děti - Jungle park, Brno

Z Mokré do lanového centra v Ořešíně Brno

Z přehrady na Masarykáč a zpět, Brno

Z Rajhradic až na Prýgl, Brno

Z Řečkovic do Soběšic na rozhlednu, Brno

Ze Žebálu na hrad Veveří, Brno

Ze Žebálu na přehradu, Brno

ZOO a zábavní park, Brno

Body zájmu

Turistické cíle