Plzeňská restaurace, Praha

Plzeňská restaurace
Plzeňská restaurace se nachází v suterénu Obecního domu. Disponuje kapacitou 350 míst, se Sálem Plzeňské restaurace až 600 míst. Je přizpůsobena jak velkým skupinám, tak i jednotlivcům, jenž si mohou svůj pokrm vychutnat v soukromí boxu. Pro menší skupinky či nejrůznější oslavy nabízí možnost využítí pódia. Pódium se nachází v zadní části restaurace, kde poskytuje příležitost ke strávení příjemných chvil v ústraní.

Restaurace zdobená motivy slovanského venkova, které se dříve říkávalo lidová, byla navržena dle architektovy představy pivního sklepa. Právě tento lidový charakter byl podkreslen i faktem, že jako jediná místnost Obecního domu nebyla vybavena šatnou. Hosté si tak své kabáty odkládali na věšáky.

Od ledna roku 2013 je k Plzeňské restauraci připojen taktéž prostor Sálu Plzeňské restaurace, který je zrcadlově umístěn v suterénu budovy z druhé strany Amerického baru. Sál je velmi zajímavý především pozoruhodným zpracováním dřevěného vestavěného nábytku a ostění v kombinaci s barevně glazovanou plastickou keramikou. Slouží k rozšíření kapacity restaurace a také pro soukromé akce typu galavečeří, bufetů, koncertů, soukromých oslav, svateb, výstav, plesů apod.

náměstí Republiky 5, 110 00, Praha 1

info@plzenskarestaurace.cz
tel: +420 222 002 780

https://www.plzenskarestaurace.cz/

Body zájmu

Tipy na trasy