Knihovna Jiřího Mahena - Medlánky, Brno

Knihovna Jiřího Mahena - Medlánky
Sídlo pobočky se nachází v objektu Společenského centra Sýpka na ulici Kytnerova 1a. Pobočka vznikla za podpory MČ Brno-Medlánky (realizace stavebních úprav) s finančním příspěvkem statutárního města Brna (vybavení prostor, nákup fondu a automatizace provozu).

Knihovna poskytuje základní výpůjční a informační služby čtenářům všech věkových kategorií, nechybí ani spolupráce s místními spolky, MŠ a ZŠ pro které realizuje vzdělávací programy (nabídka pořadů pro školní rok 2019/2020). Široké veřejnosti nabízí bohatý knižní fond (beletrie a naučná literatura pro děti, mládež a dospělé čtenáře), prostřednictvím on-line katalogu mají uživatelé přístup k článkům v elektronické podobě nebo si mohou stáhnout či půjčit e-knihy. Na pobočce se půjčují i CD s mluveným slovem, hračky a pomůcky z projektu Lekotéka, čtečky e-knih, deskové hry, tematické kufříky, deštníky a brýle. Nechybí ani pestrá nabídka kulturních a vzdělávacích pořadů a akce na podporu dětského čtenářství (autorská čtení, workshopy, soutěže, trénink paměti pro děti aj.).

Pobočka je vybavena moderními technologiemi, umístěn je zde návratový box na knihy. Rodiny s malými dětmi ocení kontaktní místo Family Point s přebalovacím pultem a prostorem pro společnou hru, poznávání a zábavu a oddělený dětský koutek. Samozřejmostí je přístup k internetu pro veřejnost, zájemci o vzdělávání využijí studijní místa.

Pobočka využívá výměnný fond s novinkovými tituly. Nákup výměnného fondu (lokace 80) je financován z dotace Jihomoravského kraje na výkon regionálních funkcí knihoven v Jihomoravském kraji.

Kontakt
Kytnerova 1a
Brno

778 466 979
medlanky@kjm.cz

https://www.kjm.cz/knihovna-provozy/medlanky