Knihovna Jiřího Mahena - Bystrc, Brno

Knihovna Jiřího Mahena - Bystrc
Z důvodu nevyhovujícího technického stavu prošla knihovna stavební revitalizací s cílem zlepšení komfortu služeb. Návštěvníci ocení rozšířené prostory, vybavení nejmodernějšími technologiemi a širokou škálu služeb s pestrou knižní a doprovodnou nabídkou.

Ve zrenovované pobočce se nachází dospělé a dětské oddělení a čítárna se studovnou a relaxační zónou. Novinkou je společenský sál vybavený audiovizuální technikou, který pozvedne vzdělávací a programovou nabídku pro děti i dospělé (tvůrčí dílny, společná čtení, přednášky, setkání s autory aj.). Rodičům s malými dětmi slouží Family Point, kde si maminky v klidu nakrmí a přebalí dítě, a hrací koutek. Interaktivní technologie zastupuje samoobslužné půjčování a vracení knih či dotykový stůl s výukovou aplikací o knihovně a Bystrci. Samozřejmostí zůstává přístup k internetu pro veřejnost.

Široké veřejnosti knihovna nabízí bohatý knižní fond včetně časopisů (beletrie a naučná literatura pro děti, mládež a dospělé), prostřednictvím on-line katalogu získají uživatelé přístup k článkům v elektronické podobě nebo si mohou stáhnout či půjčit e-knihy. K dispozici je CD s mluveným slovem, hračky a pomůcky z projektu Lekotéka, tematické kufříky, nechybí ani deštníky a brýle.

I nadále pokračuje spolupráce se školami, školkami ( [Soubor PDF (857.43 KB)] nabídka pořadů pro školní rok 2019/2020)., klubem seniorů, klubem maminek Kaštánek, s Domovinkou aj. Pobočka je otevřená aktivitám místních občanů a prezentaci jejich zájmové činnosti. Promění se v bezbariérové multifunkční centrum s dostatkem prostoru a vybavením pro trávení volného času, zábavu a vzdělávání.

Kontakt
Vondrákova 15
Brno

778 880 032
vondrakova@kjm.cz

https://www.kjm.cz/knihovna-provozy/bystrc