Divadlo Na Fidlovačce, Praha

Divadlo Na Fidlovačce
Historie Divadla Na Fidlovačce sahá do roku 1921, kdy bylo v pražských Nuslích na tradičním místě ševcovských slavností otevřeno hudební divadlo s názvem Tylovo. Od ševců si J.K.Tyl půjčil název své snad nejznámější hry Fidlovačka a na ni odkazuje také dnešní název budovy. Ostatně ten se měnil v průběhu let několikrát. Měnili se také nájemci i soubory. Po letech slávy se dostavila léta krize a divadlo bylo v roce 1976 uzavřeno. Téměř 20 let pak chátralo.

V roce 1995 založili herci Tomáš Töpfer a Eliška Balzerová Nadaci Fidlovačka. Sehnali potřebné finanční prostředky a 28. října 1998 se nově zrekonstruované divadlo otevřelo Tylovou a Škroupovou Fidlovačkou. V roce 2006 byla v Boleslavově ulici, pouhých 333 kroků od velké scény, otevřena menší pobočná scéna nazvaná Komorní Fidlovačka.

Dnešní vedení divadla se snaží navázat na tradice místa a budovy. Diváci tak najdou v repertoáru českou klasiku – např. Jiráskovu Lucernu či divadelní adaptaci Babičky Boženy Němcové, oblíbené komedie Nerušit, prosím či Proutník pod pantoflem a původní české i světové muzikály jako jsou My Fair Lady, Šumař na střeše, Divotvorný hrnec či nejnovější Nevěsta.

Program
http://www.fidlovacka.cz/program/

Kontakt
Křesomyslova 625
140 00 Praha 4

Tel.: 241 404 040, 773 831 705
E-mail: pokladna@fidlovacka.cz

http://www.fidlovacka.cz/