Filmové plakáty, Karlovy Vary

Název:
Filmové plakáty 1931 - 1948

Místo konání:
Muzeum Karlovy Vary

Datum konání:
26.6. - 1.9.2019

Popis akce:
Výstava představí výběr filmových plakátů z bohatých sbírek Muzea hlavního města Prahy. Návštěvníci se mohou seznámit s unikátní plakátovou formou tzv. nudle, jež se masově rozšířila po vzniku zvukového filmu na počátku 30. let 20. století. Výstava je pořádána ve spolupráci s Barrandovskými ateliéry. Plakáty doplní filmove dekorace a kostymy.

Tyto plakáty, které byly vylepované především na veřejných prostranstvích, jsou snadno rozpoznatelné. Charakteristickou je pro ně skladba více obrazů či postav doplněná velkými plochami výrazných barev. Kvůli svému grafickému ztvárnění nebyly tyto dobové filmové plakáty nikdy plnohodnotně přijaty odbornou veřejností, takže jejich kouzlo a naivitu v nich nalézáme teprve nyní. Odsouzení plakátu jako dobového kýče nepřihlíží k faktu, že se jedná o reklamní produkt, který má nalákat dobového návštěvníka na film.

Časovým vymezením výstavy jsou léta 1931–1948, tj. počátek zvukového filmu a dokončení úplného zestátnění československé kinematografie v roce 1948.

Vernisáž 26. června v 17 hodin.

http://kvmuz.cz/vystava/759-filmove-plakaty-1931-1948