Areál Slezská plovárna, Hradec Králové

Areál Slezská plovárna, Hradec Králové
Areál Slezská plovárna na břehu Orlice je podstatnou součástí lokality, jejíž rozvoj je s areálem velmi úzce spjat. Svým přírodním charakterem je areál předurčen pro sportovní a rekreační aktivity, k nimž byl také zhruba od roku 1928 jako obecní plovárna a později jako loděnice vodních slalomářů využíván.
V areálu je loděnice Sportovního klubu vodního slalomu Slavia Hradec Králové (dále jen SKVS), sídlo zde má i Klub vodáků Hradec Králové (dále jen KV HK). V areálu rovněž sídlí RSC vodácká půjčovna. Areál také využívá řada jednotlivců pro uskladnění lodí a sportovního vybavení.
Možnost využití areálu pro pro rekreaci

Správa areálu Slezské plovárny nabízí královéhradeckým občanům (a nejen těm) možnost využívání prostor areálu bývalé Slezské plovárny u řeky Orlice k aktivnímu odpočinku nejen na vodě, rekreačním účelům či lenošení při opalování.

Léto se pomalu blíží a v přípravě je řada novinek. Jedna z těch hlavních pro letní sezónu 2019 je otevření půjčovny paddleboardů a vybudování zábavního parku na vodní hladině. Projekt navazuje na úspěšný koncept, který k nám přichází z Pardubic. Stránky pro Hradec Králové se budou teprve spouštět, ale pro představu se můžete podívat na www.sup-pardubice.cz . Součástí celého projektu bude i vybudování šatny pro návštěvníky a sklad vodáckého vybavení. Projekt vzniká na základě spolupráce SUP a areálem Slezská plovárna.

Kontakt
Správa areálu Slezské plovárny, s. r. o.
Na Mlejnku 1050/21a
Slezské Předměstí, 500 03 Hradec Králové

tomas@rencin.cz

http://www.slezskaplovarna.cz/

Body zájmu

Tipy na trasy