Kavárna LÁRY FÁRY, Náchod

Kavárna LÁRY FÁRY, Náchod
Kavárna LÁRY FÁRY je tréninkové pracoviště pro osoby s mentálním postižením nebo duševním onemocněním. V současné době fungují dvě kavárny LÁRY FÁRY, jedna v RYCHNOVĚ NAD KNĚŽNOU (Panská 79), druhá v NÁCHODĚ (Hurdálkova 371).

V obou kavárnách podáváme výbornou kávu značky Bazzara v několika úpravách. Naše zaměstnance v přípravě kávy vyškolila sama mistrině kávy ČR Petra Veselá, která je zároveň patronkou našich kaváren. Nabízíme také široký sortiment nealkoholických nápojů, nealko i alko koktejlů, čerstvých koláčů, dortů a dalších dobrot. Ty všechny vám ochotně naservíruje zaměstnanec kavárny, který má právě službu – vždy jde o člověka s mentálním postižením. Tomu pak za barem a přímo “na place” pomáhá školený odborník / terapeut.

BABY a FAMILY-FRIENDLY
LÁRY FÁRY je ideálním místem pro návštěvu s dětmi – v obou kavárnách je vám plně k dispozici DĚTSKÝ KOUTEK, PŘEBALOVACÍ PULT a v jarních a letních měsících i zahrádka(v Náchodě), kde můžete zaparkovat kočárek se spícím dítkem. Starším dětem určitě zachutnají naše míchané nealko nápoje a čerstvé zákusky.

V kavárnách LÁRY FÁRY je zdarma k dispozici připojení k wi-fi.

POSLÁNÍ
Kavárny LÁRY FÁRY provozuje občanské sdružení PFERDA, které stojí za celou řadou dalších aktivit a služeb sociální rehabilitace pro mentálně postižené. Konkrétně to jsou:
provoz TRÉNINKOVÉHO BYTU pro osoby s lehkým mentálním postižením
provoz služby “Takový normální život” pro osoby s lehkým mentálním postižením - podpora samostatného bydlení
provoz služby Tréninková pekárna LÁRY FÁRY, kde se mohou naučit pracovním dovednostem osoby s lehkým a středním mentálním a kombinovaným postižením
provoz sociálního podniku – ÚKLIDOVÁ FIRMY Láry Fáry.
provoz sociálního podniku - PEKÁRNA NA PLECHU

Kontakt
Hurdálkova 371
547 01  Náchod

katerina.dostalova@pferda.cz
+420 734 505 394

https://www.facebook.com/kavarnalaryfary/