Muzeum Sappeur corps, Terezín

Muzeum Sappeur corps, Terezín
Po několika úspěšných sezónách, kdy jsme přivítali několik tisíc malých i velkých návštěvníků, pořádáme i letos vlastní historicko-vojenské ukázky s názvem Sapéři ve strážnici Litoměřické brány.

Přivítáme Vás v prostorách zrekonstruované strážnice a ukážeme něco z vojenského života z doby, kdy pevnost Terezín na konci 18. století začala plnit svou původní obrannou roli.

Během převážně nevážného vyprávění s námi můžete posedět v místnosti velitele nebo si vyzkoušet, jak se spalo na slamníku v naší vojenské ložnici. Děti si mohou osahat a prozkoumat pušky a dělo nebo si vyzkoušet křesadlo. V době oběda nám pak můžete závidět kachýnku pečenou na dobových kamnech.

Nakonec Vás předáme do rukou průvodce, který Vás provede po opevnění (hradbách) a především do temnoty atraktivního systému podzemních chodeb. Zde se i v letních měsících drží nízká teplota, proto doporučujeme mít po ruce bundu nebo mikinu! Budete-li mít štěstí, najde s Vámi i cestu ven, abyste o svém zážitku a hrdinných sapérech mohli vyprávět kamarádům a známým ;)

Kontakt
608 877 889
info@sappeur-corps.cz

http://sappeur-corps.cz/