Muzeum loutkářských kultur v Chrudimi

Muzeum loutkářských kultur v Chrudimi
Muzeum loutkářských kultur v Chrudimi (MLK) je příspěvkovou organizací Ministerstva kultury ČR. Bylo otevřeno 2. července 1972.

Stálá expozice Muzea loutkářských kultur
„Jsem loutka. Mám mnoho podob, které se mění v průběhu staletí. Všechny spojuje jediné – žiji jen díky vám. Až když mne vy lidé vezmete do rukou, ožiji. Až když mi dáte svůj hlas, promluvím. Bez vás jsem nehybná a tichá, společně však můžeme prožít tisíc a jeden příběh.“

Vstupte do Magického světa loutek a nechte se vést od historie k moderně českého loutkářství. Nahlédněte do světa Orientu.

Stálá expozice Muzea loutkářských kultur v Chrudimi Magický svět loutek vás provede historií českého loutkářství – od ušlechtilých marionet kočovných loutkářů, přes varietní (trikové) loutky, naivní tvorbu až do období moderny, tedy 1. poloviny 20. století, kdy byl stvořen Spejbl a nedlouho po něm také Hurvínek. Prohlédnete si tvorbu Jiřího Trnky, známého tvůrce loutkových filmů, ale také loutky Josefa Váchala, Vojty Suchardy, Aloise Šroifa a mnohých dalších. Seznámíte se také s rodinnými loutkovými divadly, významným fenoménem první republiky. Prozkoumejte svět stínových loutek z Indonésie a Číny, marionet z Barmy či kathputlí z Indie.

Otevírací doba a vstupné
https://www.puppets.cz/cs/mili-navstevnici

Kontakt
Muzeum loutkářských kultur v Chrudimi
Břetislavova 74
537 60 Chrudim

+420 469 620 310
puppets@puppets.cz
 
https://www.puppets.cz/cs