Meditační park s Růžencovými zastaveními

Meditační park s Růžencovými zastaveními, Hronov
Po krásné procházce Hronovem se zastavte a odpočiňte si v místě, kde bohatá hronovská historie zanechala své stopy. Navštivte meditační park s Růžencovými zastaveními, který byl nově vytvořen na starém hřbitově u římsko katolického kostela Všech Svatých a dominantní hronovské zvonice. Historie tu na vás dýchne, kam jen se podíváte. Na přilehlém starém hřbitově objevíte pomníky, připomínající Kalinu, Justýnku a nedávno odhalený pomník pátera Josefa Regnera Havlovického, historických postav z Jiráskovi kroniky U Nás.

Staré hřbitovy jsou v mnohém zajímavými místy a u nás v Hronově byla uskutečněna myšlenka, jak tak krásné místo využít. V kouzelných zákoutích starého hřbitova vznikl meditační park s Růžencovými zastaveními.V parku u římskokatolického kostela Všech svatých byly obnoveny cesty, okolo nichž bylo rozmístěno 20 zastavení s obrázky znázorňujícími 20 tajemství, která obsahuje modlitba Růžence. Jde o výjevy ze života, umučení a oslavení Ježíše Krista. U každého zastavení je možné posedět, popřemýšlet, popovídat si s přáteli nebo odpočívat a obdivovat umělecky kované stojany s obrázky inspirovanými místním lidovým uměním ztvárněné rukou malířky Evy Skořepové z České Skalice.

Projekt, díky kterému Růžencová cesta vznikla, nese název „Zastavme se společně“ a má i společné cíle. Opravy objektu starého hřbitova u Kostela Všech svatých v Hronově a obnovení sakrálních staveb v podobě 6 křížů a kapliček v Gmině Nowa Ruda, který je projektovým partnerem města Hronova.

Navštivte ojedinělé meditační místo, odpočiňte si od běžných starostí, popřemýšlejte a načerpejte síly k dalším výletům za krásami Hronova a jeho okolí. Když nevíte kudy, ptejte se v Informačním centru v Hronově na náměstí a nebo navštivte http://www.informacnicentrumhronov.cz/.