PLATO Ostrava

PLATO Ostrava
Čím vás může překvapit galerie umění? Galerie PLATO asi celkem vším. Začněme tím, že sídlí v bývalém hobbymarketu Bauhaus. Tam, kde se dřív prodával cement a zahradní hadice, najdete dneska výstavy předních českých i světových umělců. Ony i ty výstavy vás asi překvapí… PLATO spolupracuje s umělci na realizaci galerijního zázemí, jako je prodejna, bistro, knihovna nebo šatna. Umělecká díla, která jsou v PLATO celoročně k vidění, jsou realizována jako interiérové zásahy určené k užívání návštěvníkům: bistro jako oáza klidu, šatna jako módní butik, venkovní zahrada s bujnou zelení a vrakem auta jako kulisy sci-fi filmu.
Jenže u výstav to nekončí, PLATO připravuje bohatý program, který kromě výtvarného umění nabízí také besedy a přednášky, koncerty a taneční party, víkendové workshopy pro rodiny s dětmi a pravidelné filmové projekce ve vlastním kině navrženém polskou umělkyní.
Vyberte si některý z našich programů nebo si přijďte pohrát s dětmi a projděte si naše výstavy – nevýstavy, půjčte si knihu z naší nejen umělecké knihovny nebo se stavte jen tak posedět u kávy a nechte na sebe dýchnout 5000 m2 umění.

PLATO je městská galerie pro současné umění. Působí na ploše téměř 5000 m² v bývalém hobbymarketu Bauhaus v centru Ostravy. Jejím definitivním sídlem se za několik let stanou zrekonstruovaná památkově chráněná městská jatka z konce 19. století v bezprostřední blízkosti Bauhausu.

PLATO je jediná příspěvková organizace statutárního města Ostravy, která se věnuje vizuálnímu umění bez budování vlastní sbírky. O galerii zřizovanou městem usilovala ostravská kulturní veřejnost od devadesátých let minulého století. PLATO vzniklo 1. července 2016. Jeho existenci předcházel grantový projekt v Dolních Vítkovicích (2013–2016).

Otevírací doba
galerie, knihovna, bistro
Po zavřeno
Út 10–18 h
St 10–20 h
Čt 10–18 h
Pá 10–20 h
So–Ne 10–18 h
(během července a srpna je v pátek otevřeno do 18 h)

Doporučené vstupné 30 Kč

Kontakt
PLATO Ostrava
příspěvková organizace
Janáčkova 22
(bývalý Bauhaus)
702 00 Ostrava

+420 702 206 099
info@plato-ostrava.cz

https://plato-ostrava.cz/