Divadlo Mír, Ostrava

Divadlo Mír, Ostrava
Divadlo Mír sídlí v Ostravě-Vítkovicích. Bylo založeno v roce 2016 Albertem Čubou, bývalým hercem ostravského divadla Komorní scéna Aréna, který o vlastním divadle snil již dlouhá léta. Zajímavý prostor bývalého kina Mír s poněkud smutnou historií jej natolik oslovil, že se rozhodl své sny a představy o vedení vlastního divadelního provozu realizovat.

Od té doby prošla budova divadla velkými obměnami a postupně se tak stává moderním kulturním prostorem nabízející kvalitní zábavu. Divadlo Mír si vytváří stále větší diváckou základnu a jako první soukromé divadlo tak našlo své pevné místo v kulturní mapě Ostravy, z čehož máme obrovskou radost.

Náš repertoár tvoří v současné době převážně vlastní komediální inscenace, jejichž cílem je zejména kvalitně pobavit diváka a přenést jej například na dvě hodiny do světa, ve kterém není prostor pro všední starosti a problémy, ale jen pro smích a dobrou náladu. Mimo to přivážíme hostující soubory, ve kterých hrají ty nejznámější osobnosti české divadelní i filmové tvorby. Pořádají se u nás i koncerty, semináře či přednášky. Do budoucna však chystáme krom komedií i tvorbu pro, řekněme náročnějšího diváka a také divadelní projekty, které budou v českém divadelním prostředí raritou. Ať již bude na repertoáru měšťanská konverzační komedie či napínavé drama, naší touhou je intenzivní komunikace s obecenstvem a divácká přitažlivost ve tvůrčím pojetí.

Specifikem Divadla Mír je také to, že nemá stálý herecký soubor, díky čemuž se na našem jevišti potkávají herci a tvůrci prakticky ze všech ostravských divadel. Divák má tak jedinečnou příležitost vidět své oblíbené herce z různých divadel pohromadě a v jiných hereckých polohách, než na které byl doposud zvyklý. Jsme zkrátka otevřeni všem tvůrčím osobnostem, které zde chtějí realizovat své sny a divákům, kteří se chtějí kvalitně bavit.

Našim cílem je, aby od nás divák vždy odcházel spokojený a v dobré náladě. Přijďte se o tom přesvědčit na některou z našich her.

Kontakt
Divadlo Mír
Halasova 19
703 00 Ostrava-Vítkovice

777 864 496
veronika.kusa@divadlomir.cz

http://www.divadlomir.cz/