Divadlo loutek Ostrava

Divadlo loutek Ostrava

Divadlo loutek Ostrava je divadelní scéna se stálým profesionálním souborem herců a loutkoherců. Ve všední dny dopoledne uvádí představení pro mateřské, základní a střední školy, v neděli pro rodinné publikum. Divadlo nabízí také večerní představení pro dospělé. Součástí programu je rovněž široká nabídka tvůrčích dílen pro školy i pro veřejnost. Jednou týdně se na alternativní scéně schází pod vedením divadelních lektorů členové dětského studia DěS.

Divadlo bylo založeno v roce 1953. Původně sídlilo v historické budově na Masarykově náměstí, v roce 1999 se přemístilo do nově postavené budovy na kraji Černé louky, kterou v roce 2011 doplnila přístavba s alternativní scénou, loutkovou kavárnou a orlojem. Kromě variabilní alternativní scény divadlo disponuje hlavní scénou s kukátkovým hledištěm.

Barevné kostky s čísly rozmístěné v okolí divadla jsou součástí speciálních slunečních hodin. Čas je určován podle aktuální pozice stínu, který vrhá tzv. nodus (špička tyče) na černé čáry vyznačené v dlážděném povrchu. Na každé z čar pak leží barevná kostka s časovým údajem.

Další zajímavostí budovy divadla je loutkový orloj instalovaný do zdi směrem k Masarykově náměstí. Krásné ručně vyřezávané postavy v naprosto ojedinělém orloji se vám ukážou každý den od 8 do 20 hodin vždy v sudou hodinu.

Každoročně na podzim divadlo již od roku 1995 organizuje bienále Spectaculo Interesse – mezinárodní festival loutkového divadla, jednu z nejvýznamnějších akci svého druhu v republice. Pravidelně pořádá také mimořádné akce k příležitosti Dne dětí či Světového dne loutkového divadla a účastní se mezinárodní Noci divadel. V letních měsících organizuje Pimprléto – přehlídku loutkových představení pro děti i dospělé pod širým nebem ve venkovním amfiteátru.

Program
http://www.dlo-ostrava.cz/program/pro-verejnost/

Kontakt
Divadlo loutek Ostrava, příspěvková organizace
Pivovarská 3164/15
728 32 Ostrava 1

info@dlo-ostrava.cz
+420 596 100 500

http://www.dlo-ostrava.cz/

https://www.facebook.com/divadloloutekostrava/
https://www.instagram.com/divadloloutekostrava/
https://www.youtube.com/channel/UCyMgQgsZ4ZEafIu8zNKhzHw