Zoo Ostrava

Zoo Ostrava – příroda na dosah

Zoologická zahrada Ostrava byla založena v roce 1951. V současné době chová na zhruba 100 ha přes 435 druhů zvířat ve více než 4000 jedincích.

Zoo prošla v minulých letech výraznou proměnou. Postupně zde vznikají nové pavilony, velké přírodní výběhy, průchozí expozice. Nechybí ani řada herních koutků pro děti, stovky laviček k odpočinku, desítky odpočinkových míst či klidové zóny. Součástí zoo je Botanický park s 6 km naučných stezek unikátním botanickým prostředím s nespočtem vzácných rostlin.

NEJNOVĚJŠÍ EXPOZICE:
Pavilon evoluce
Moderní chovatelský komplex pro šimpanze, kočkodany Dianiny a další druhy z deštných lesů západní Afriky. Najdete zde akvária, terária, insektária a ptačí voliéru.

Safari
Během hlavní sezony: projížďka safari expresem přes tři rozlehlé výběhy přímo mezi stovkou afrických a asijských kopytníků (délka jízdy je 15-20 min).

Noční Tanganika
Expozice s převráceným světelným režimem prezentující africké druhy živočichů s noční aktivitou – komby ušaté a Garnettovy, damany stromové a další.

Zoo Ostrava má pro každého něco
pro děti: dětská hřiště a interaktivní herní prvky, expozice Na statku s domácími zvířaty (možnost přímého kontaktu a krmení zvířat)
pro rodiče s dětmi: přebalovací místnosti, kojící koutky v areálu, odpočinková místa
pro handicapované: bezbariérový vstup do pavilonů, WC pro handicapované, prvky pro nevidomé, možnost zapůjčení invalidního vozíku zdarma
pro všechny: komentovaná setkání se zvířaty, občerstvení, jízda zoovláčkem a Safari expresem, suvenýry ze zoo, modely a kosterní repliky vzácných nebo vyhynulých zvířat

Zoo Ostrava je otevřena denně po celý rok od 9.00 hod.

Kontakt
Michálkovická 2081/197
710 00
Ostrava

+420 596 241 269, +420 596 243 316
info@zoo-ostrava.cz

http://www.zoo-ostrava.cz/