Bělecký Mlýn

Bělecký Mlýn
Bělecký Mlýn se nachází asi 10 km západně od města Prostějova, v romantickém prostředí údolí řeky Romže, na rozhraní úrodné Hané a Drahanské vrchoviny.

Objekt je celoročně v provozu, disponuje restaurací s kapacitou 60 osob, velkým Zahradním sálem se samostatným barem a sociálním zařízením s kapacitou 130 míst. Mimo tyto prostory je k dispozici letní zahrádka až pro 200 hostů, dětské hřiště a ZOO koutek.Ve dvorním prostoru je umístěn venkovní bar a gril s možností pečení selat a zvěřiny.

Ubytovací kapacita má 15 dvoulůžkových pokojů s možností plnohodnotných přistýlek. Součástí každého standardního (***) pokoje je kompletní sociální zázemí i vysokorychlostní internetová přípojka. Ubytovaní hosté mají k dispozici saunu a parkovací místa ve dvoře objektu. Přímo u objektu je malý rybník, kde si hosté mohou vyzkoušet rybolov.

Součástí komplexu je i stylová pěstitelská pálenice, kde probíhá sezonní pálení pro zájemce z okolí. Pět minut od Běleckého Mlýna je camp dřevěných chatek s kapacitou 50 osob. V této části probíhají hudební festivaly a další společenské akce. Nedaleko Běleckého Mlýna, na kopci Kocuřina, je zřízeno paintballové hřiště. Zájemci o tuto hru obdrží kompletní výbavu a jsou proškoleni odpovědnou osobou. Samozřejmostí je kompletní servis gastroslužeb, které jsou hostům poskytovány v průběhu hry.

V roce 2009 byla nedaleko (asi 10 minut chůze) otevřena vlastní obora, která se rozkládá na ploše 102 ha. V oboře je chován jelen Dybovského a daněk skvrnitý. Pro hosty je do obory zajištěn bezproblémový přístup, na přání je zajištěn průvodce, který návštěvníky zasvětí do života a zvyků chovaných zvířat.

V neposlední řadě jsou zde k dispozici stáje s jezdeckým areálem, ve kterých je ustájeno 20 koní, převážně plemen český teplokrevník a anglický plnokrevník. Tento jezdecký areál je vzdálen cca 15 minut chůze. Je nabízena výuka jízdy na koni, výlety do přírody, výcvik v parkúru na venkovní jízdáreně, či ustájení koní. Přímo před Běleckým Mlýnem začínají hipostezky o délce 3, 6 a 9 km, které vedou za turistickými zajímavostmi v okolí a jsou vybaveny orientačním značením a informačně naučnými tabulemi.

Kontakt
Bělecký Mlýn * * *
Zdětín 71
798 43 Ptení

tel.: 582 376 377
mobil: 720 432 008
mail: office@beleckymlyn.cz

http://www.beleckymlyn.cz/b%C4%9Bleck%C3%BD-ml%C3%BDn.aspx