Svět techniky Ostrava

Svět techniky Ostrava
Dolní oblast Vítkovice prochází v posledních dvou letech významnou proměnou. Do ještě nedávno úplně opuštěných míst, kde výroba skončila v roce 1998, se znovu vracejí lidé. Z bývalého průmyslového kolosu se stává město. V září 2014 jsme dokončili projekt s názvem Svět techniky. Ten můžeme pro snadnější pochopení rozdělit na „Malý Svět techniky" a „Velký Svět techniky".

Svět techniky – Science and Technology Center, populárně naučné centrum, neboli „Velký Svět techniky"

Za podpory fondů Evropské unie a rozpočtu České republiky bylo 26. 9. 2014 zpřístupněno nejen školám a školkám, ale také široké veřejnosti nové centrum, které hravou formou návštěvníkům představuje zajímavosti vědy a techniky. Je tak zásadní novinkou pro oživení lokality Dolní oblasti Vítkovice, ale také celého moravskoslezského regionu v oblasti vzdělávání i volného času.

Na ploše 14 000 metrů čtverečních zde návštěvníkům nabízí čtyři světy s trvalými expozicemi a jeden svět určený pro výstavy dočasné. Stálicemi jsou Dětský svět, Svět vědy a objevů, Svět civilizace a Svět přírody. Ten je rozlohou největší, zabírá celé jedno patro a taky venkovní zahradu. Malí i velcí návštěvníci si tady mohou hrát, objevovat i odpočívat. Nabídku nového centra rozšiřuje 3D kino a Divadlo vědy (Show & Demo) včetně zóny dočasných výstav.

Společným jmenovatelem všech světů je poznání prostřednictvím zábavy a hry, na vlastní kůži bez nudných učebnic plných čísel. Návštěvníci tady příjdou na kloub fungování města nebo lidského těla, strojem času se proletět třeba do pravěku k mamutům, pochopit, co je to vlastně duha nebo bouřka a spoustu dalšího.

Ceník
http://www.stcostrava.cz/web/guest/cenik

Kontakt
Velký Svět techniky
Email: recepce.stc@dolnivitkovice.cz
Telefon: +420 595 955 740
Adresa: Vítkovice 3004, 703 00 Ostrava - Vítkovice

Malý Svět techniky U6
E-mail: u6.recepce@dolnivitkovice.cz
Telefon: +420  595 952 597
Adresa: Ruská 2994/18, 703 00 Ostrava - Vítkovice

http://www.stcostrava.cz/