ČPP Aréna, Hradec Králové

ČPP Aréna, Hradec Králové
Roku 1957 vyrostlo v Hradci Králové nekryté kluziště – vedle krásného parku na soutoku Labe a Orlice a velmi blízko centru města. O deset let později se pak stadion dočkal zastřešení a díky ME juniorů do 18 let v roce 1980 vyrostla pod Bílou věží i druhá ledová plocha. V polovině osmdesátých let získala plocha plexiskla a v roce 1997 byly rekonstruovány hráčské a rozhodcovské kabiny. Sezóna v dnešní době trvá od začátku srpna do konce hokejových soutěží (březen–duben). Hradecký stadion je proslulý nejen svými fanoušky, ale i charakteristickým odchodem z ledu. Ten je totiž za jednou z branek. Velmi impresivní jsou i tribuny klenoucí se ze tří stran bez jakéhokoliv balkónu do solidní výšky.

Pořadatelé už několikrát zažili ještě větší návštěvu, než jaká odpovídá celkové kapacitě stadionu (například při bojích o postup do extraligy bylo na stadionu při utkání s Třincem okolo devíti tisíc fanoušků). V létě roku 2007 začala rozsáhlá rekonstrukce hradeckého zimního stadionu. Kromě zcela nového pláště se aréna dočkala také nového chladícího systému, mantinelů, tvrzených skel, rekonstrukce tribun a sedaček, osvětlení, multimediální kostky, hráčského zázemí a skyboxů pro sponzory a V.I.P. hosty.

Druhá hala
U příležitosti ME 18 v roce 1980 vyrostla v Hradci Králové druhá ledová plocha. Ta byla dlouhou dobu odkrytá. Zastřešení se dočkala společně s velkolepou akcí MSJ 2002, které bylo naše město spoluúčastníkem. Práce na zastřešení začaly v březnu 2001 a byly ukončeny za sedm měsíců.

Veřejné bruslení na hradeckém stadionu se koná vždy o víkendu, a to v malé hale.
http://www.mountfieldhk.cz/zobraz.asp?t=brusleni-verejnosti

Kontakt
Mountfield HK, a.s.
Komenského 1214/2
500 03 Hradec Králové

Mobil: 731 501 927
Fax.: 495 512 202
E-mail: sekretariat@mountfieldhk.cz

http://www.mountfieldhk.cz/zobraz.asp?t=informace-o-stadionu

Body zájmu

Tipy na trasy