Muzeum kouzel, Pardubice

Muzeum kouzel, Pardubice
Vstupte do světa kouzel a magie a setkejte se s průkopníky, řemeslníky a umělci českého kouzelnictví. Zveme vás na prohlídku jedinečného muzea kouzel plného starých kouzelnických exponátů. Pouze u nás je možné nahlédnout do historie kouzelnictví průřezem od roku 1820 až po současnost, a to na ploše přibližně 250 m². Soukromá sbírka kouzelnických rekvizit z celého světa je nejrozsáhlejší v České republice a na evropské úrovni.

Rádi bychom vám představili expozici kouzelnických pomůcek, aparátů, rekvizit a iluzí, se kterými kouzlili naši předci a průkopníci českého kouzelnictví, galerii starých litografických plakátů, kouzelnických programů a fotografií kouzelníků. Rádi bychom vás seznámili s desítkami kouzelníků působících v letech minulých, ale i současných především na našem území České republiky, ale i zahraničí, Rakouska, Německa, Maďarska, Holandska i Ameriky.

Především díky dlouholeté sběratelské činnosti českého kouzelníka a sběratele Pavla Langera, badatele Libora Štengla, inspiraci kouzelníka a sběratele Jardy Zacha a díky spolupráci Margo Grootveld, ženy bývalého zahraničního sběratele, jsme mohli tuto sbírku sestavit a exponovat. Vytvořili jsme expozici různých oblastí moderní magie, jako jsou salonní kouzelnictví, mikromagie, karetní magie, jevištní magie, mentální magie, manipulace, eskamotérství i jevištní iluze.

Vedle vybudování tohoto soukromého muzea kouzel nadále vyvíjíme činnost sběratelskou, badatelskou a chystáme také vydávání publikací. Expozice má také svůj edukativní potenciál. Rozvíjí kulturní vzdělanost, inspiraci, kreativitu, ale i motivaci.

Expozice kouzelnických pomůcek, aparátů a rekvizit z celého světa je jediná nejkomplexnější a nejrozsáhlejší v České republice srovnatelná minimálně s evropskou úrovní! U nás nahlédnete pod pokličku kouzelnického řemesla a naučíte se jednoduchá kouzla pro pobavení svých blízkých a přátel.

Ceník vstupného:
Děti do 4 let ZDARMA
Dětské od věku 5ti let 50,- Kč
Pedagogický doprovod 70,- Kč

Ceník vstupného je včetně průvodce!

Otevírací doba
Po Zavřeno
Út 13:00-18:00 - průvodce kouzelník, (polední pauza 12:00-13:00)
St zavřeno
Čt 15:00-17:00 - škola kouzel
Pá zavřeno
So 09:00-18:00 - průvodce kouzelník, (polední pauza 12:00-13:00)
Ne zavřeno

Kontakt
Jana Palacha 473
530 02 Pardubice

739 337 383
info@klubkouzel.cz

https://www.klubkouzel.cz/