ZOO Jihlava

ZOO Jihlava
Jedním z důležitých úkolů lidstva je zachování genofondu rostlin a živočichů. Bez moderních zoologických a botanických zahrad by to nebylo možné. Zoologické zahrady plní i mnoho dalších důležitých úkolů. Cílem je radost z kontaktu se zvířaty, úcta k přírodě, porozumění životu zvířat a pochopení opodstatnění jejich existence.

Zoo Jihlava rozdělená do pěti kontinentů se nachází v malebném údolí řeky Jihlávky, v bezprostřední blízkosti centra města (asi 10 minut pěší chůze). Všech pět kontinentů můžete navštívit během jediného dne.

K vidění je zde téměř 200 druhů exotických zvířat, včetně řady druhů v přírodě ohrožených vyhubením, umístěných v zajímavých expozicích - africká vesnice Matongo, asijský parčík Hokkaido, jihoamerická Hacienda Escondido, pavilon šelem, Australská farma či Africká savana a mnohé další...

Nabízíme kromě vzdělávání (PodpoVRCH) i odpočinek a relaxaci - občerstvení na několika místech areálu, obchod se suvenýry, dětský koutek i kontaktní zoo. Pro návštěvníky chystáme, v průběhu roku, mnoho zajímavých akcí.

Otevírací doba pokladny
květen - září 8.00 - 18.00
duben, říjen 9.00 - 17.00
listopad - březen 9.00 - 16.00

Vstupné
http://www.zoojihlava.cz/cz/pred-navstevou/oteviraci-doba-vstupne

Kontakt:
Zoologická zahrada Jihlava, příspěvková organizace
Březinovy sady 5642/10
586 01 Jihlava 1

Tel.: 567 573 730
Mob.: 736 631 801

e-mail: info@zoojihlava.cz

http://www.zoojihlava.cz/cz/