Vrtbovská zahrada, Praha

Vrtbovská zahrada, Praha
Vrtbovská zahrada leží spolu s dalšími třemi barokními zahradami, Vratislavskou, Schönbornskou a Lobkowickou, na svahu Petřína a je považována za jednu z nejvýznamějších a nejkrásnějších barokních zahrad.

Vznik velkolepé palácové zahrady je spojen s velkým stavebním obdobím kolem roku 1720.

Autorem návrhu je František Maxmilián Kaňka, který pro Jana Josefa hraběte z Vrby nejprve přestavěl palác a následně zřídil zahradu. Na rozdíl od zahrady, která si udržela barokní stav bez větších změn, prošel Vrtbovský palác i v následujících obdobích výraznými úpravami.

Sochařskou výzdobu zahrady vytvořil Matyáš Bernard Braun. Na zdařilém díle se také podílel Václav Vavřinec Reiner. Velmi dobře se zachovala vnitřní výzdoba sala terreny. Freska na klenbě je dílem Václava Vavřince Reinera a představuje Venuši a Adonise.

V letech 1990 - 1998 se po předchozím statickém zajištění uskutečnila celková rekonstrukce zahrady. Obnovená zahrada byla pro veřejnost slavnostně oevřena 3. června 1998. Zahrada je ve vlastnictví Hlavního města Prahy. Údržbu a správu zajišťuje firma Casus Direct Mail a.s.

Otevírací doba
Vrtbovská zahrada je otevřena od dubna do října, a to denně od 10 do 18 hodin.

Vstupné
Dospělí 69,- Kč
Děti do 15 let 49,- Kč
Důchodci 59,- Kč
Studenti 59,- Kč
Rodinné 195,- Kč

Roční permanentka 350,- Kč

Kontakt
Karmelitská 373/25
118 00  Praha, Malá Strana

E-mail: zahrada@vrtbovska.cz
Telefon: +420 272 088 350

http://www.vrtbovska.cz/

Body zájmu

Tipy na trasy