Národní technické muzeum, Praha

Národní technické muzeum, Praha
Věděli jste, že Národní technické muzeum bylo založeno již v roce 1908? Za dobu delší než sto let zde byly vybudovány rozsáhlé sbírky dokumentující vývoj mnoha technických oborů, přírodních a exaktních věd a průmyslu na území dnešní České republiky. Nejzajímavější a v řadě případech unikátní sbírkové předměty si můžete prohlédnout ve stálých expozicích i krátkodobých výstavách. Zájemci o důkladnější poznání dějin techniky a širších souvislostí mají k dispozici také bohatou knihovnu a archiv dějin techniky a průmyslu. Především školám nižších a středních stupňů, ale také předem ohlášeným skupinám návštěvníků, připravuje názorné a interaktivní vzdělávací programy oddělení muzejní pedagogiky. Národní technické muzeum má také vlastní výzkumné pracoviště se svou publikační a vzdělávací činností z oblasti dějin věd a techniky.

V roce 2003 byla zahájena stavební rekonstrukce budovy a roku 2011 bylo znovu otevřeno pět prvních expozic. V říjnu 2013 bylo Národní technické muzeum po 75 letech konečně dokončeno a plně zařízeno. Muzeum představuje dějiny technického důvtipu v 15-ti stálých expozicích:
DOPRAVA, ARCHITEKTURA, STAVITELSTVÍ A DESIGN, ASTRONOMIE, TISKAŘSTVÍ,  FOTOGRAFICKÝ ATELIÉR, INTERKAMERA, TECHNIKA V DOMÁCNOSTI, CHEMIE KOLEM NÁS, MĚŘENÍ ČASU, HORNICTVÍ, HUTNICTVÍ, HERNA MERKUR, TECHNIKA HROU, UHELNÝ A RUDNÝ DŮL a TELEVIZNÍ STUDIO.

Otevírací doba a vstupné:
http://www.ntm.cz/muzeum/navstivte-nas

Kontakt
Národní technické muzeum
Kostelní 42
170 78 Praha 7

220 399 111
info@ntm.cz

http://www.ntm.cz/

Body zájmu

Tipy na trasy