Rozhledna KOZINEC u VIDOCHOVA

KOZINEC u VIDOCHOVA
Vyhlídková věž na vysílači Kozinec u Vidochova na Jičínsku, s nádhernými výhledy na Krkonoše a Český ráj z výšky 33 metrů, byla postavena v roce 2004 a zpřístupněna v roce 2009.

Vedle vrchu Kozinec s výškou 608 m n. m. byl v roce 2004 na menším vrchlolu ve výšce 600 m n. m. postaven společností T-Mobile příhradový stožár s vyhlídkovou plošinou. Okolní obce neprojevily zájem rozhlednu provozovat a kvůli vandalismu a krádežím nemohla být věž volně přístupná. Teprve po podpisu smlouvy mezi T-Mobile a Občanským sdružením (dnes zájmový spolek) Klub přátel rozhleden v roce 2009 je rozhledna přístupná přes letní sezónu o sobotách, kdy její provoz zajišťují členové klubu, dojíždějící na služby z celé republiky.

Výhled z rozhledny: Nová Paka, Kumburk, Tábor, Kozákov, Ještěd, Krkonoše, Český ráj, Zvičina, hrad Pecka, při velmi dobré dohlednosti i Orlické hory, Kunětická hora aj. Více viz informační panoramata na vyhlídkové plošině.

OTEVŘENO
od 15. května do konce září:
Sobota 12.00 - 17.00

Vstupné:
dospělí 20 Kč
děti 10 Kč

Přístup:
Přístup je možný pěšky ze zastávky ČD Nová Paka-město nebo ze stanice Horka u Staré Paky po zelené turistické značce a asfaltové odbočce vedoucí na vedlejší vrchol Kozince, na kterém je rozhledna postavena. Nejbližší vlakovou zastávkou je Levínská Olešnice na trati 030 Pardubice - Liberec. Automobilisté mohou zaparkovat na odstavné ploše u odbočky na rozhlednu (závora) ze silnice Vidochov - Horka u Staré Paky (těsně před Horkou) a vydat se pěšky cca 1km po nekvalitní cestě vedoucí až k rozhledně. Rozhledna je zdaleka viditelná, otevření signalizuje také velký nápis Otevřeno na vyhlídkové plošině.

Kontakt
tel.: 603 177 026 (P. Zhorný) nebo 724 678 153 (P. Gejdoš)
e-mail: kpr-rozhledna@centrum.cz

http://kpr.kvalitne.cz/kozinec/