Zámek Liblice

Zámek Liblice
Zámek Liblice je jednou z nejcelistvějších památek českého vrcholného baroka z dílny italského architekta Giovanni Battista Alliprandiho, který v roce 1699 vypracoval, na podnět tehdejšího majitele panství později povýšeného do hraběcího stavu pana Arnošta Josefa Pachty z Rájova, osobitý projekt nového díla.

Posledním šlechtickým rodem vlastnícím zámek byli Valdštejnové. V roce 1945 přešel majetek do vlastnictví státu, který předal zámek pod správu Akademie věd ČR.

V roce 2007 byla ukončena, za přispění fondů Evropské unie, rozsáhlá rekonstrukce zámku, který se tak proměnil v moderní konferenční a kulturně vzdělávací centrum, stylový zámecký hotel s restauracemi a relaxačním wellness centrem. Nabízí vysoký komfort a pohostinnost klientům na cestách za obchodem i odpočinkem. Příjemně zařízené pokoje, pestrá paleta restaurací a špičkově vybavené zasedací prostory pro různé typy akcí jsou pro naše hosty zárukou příjemně stráveného a produktivního pobytu.

Zámecká restaurace, Vinotéka, Letní zahrádka s výhledem do parku, wellness & spa, či zámecká zahrada s oborou nabízejí různé možnosti využití volného času.

Individuální prohlídky
Provoz zámku bohužel neumožňuje uskutečnit prohlídky každý den. Avšak pro velký zájem našich hostů a individuálních návštěvníků jsme si pro vás připravili pravidelné nedělní prohlídky. Začátek je vždy ve 12:00 a v 15:00 hod. u recepce. Skupiny od 10 rádi provedeme po předchozí dohodě i mimo uvedené termíny. Kontaktujte nás na tel. +420 315 632 111, nebo na e-mailu: recepce@zamek-liblice.cz.

Skupinové prohlídky
Skupinové prohlídky zámku pro 10 a více osob jsou možné i v jiných dnech pouze na základě předchozí potvrzené rezervace.

Prohlídky parku a zámecké obory
Exteriéry zámku (francouzská zahrada, anglický park, obora) jsou přístupné denně do 22:00 bezplatně. Součástí zámecké obory je také unikátní Slatinná louka a 2 náučné stezky (malý a velký okruh).

Vstupné
Plné 60 Kč
Snížené 45 Kč
Rodinné 150 Kč

http://www.zamek-liblice.cz/