Restaurace Dobrá Bašta, Litoměřice

Dobrá bašta - Chuť První republiky
Prvorepubliková kuchyně byla sebevědomá, bohatá a různorodá. I přes veškeré složitosti té doby navazovala na to dobré, co se tu dochovalo z dob mocnářství. Promítaly se do ní kontakty se západní Evropou, zejména Francií a Anglií.

Z této tradičně kvalitní, chutné a bohaté gastronomie vychází záměr Dobré Bašty vařit pokrmy z kvalitních a prověřených surovin s ohledem na nostalgii meziválečného období a moderní pojetí české kuchyně. Každý si jistě vybaví tuto dobu zejména ve spojení se jmény Vlasta Burian, Voskovec a Werich, Karel Hašler a mnoho dalších.

Menu - Jen ty největší speciality
Pivo Svijany a lažanské mošty pochází z oblasti Českého ráje, vína nabízíme jak moravská, tak i z oblasti Litoměřicka. Zeleninu, ovoce a sýry kupujeme od lokálních dodavatelů s důrazem na čerstvost a kvalitu . Zvěřinu, která je výhradně z českých luhů a hájů pod veterinární kontrolou, stejně jako další druhy masa nám dodává litoměřická firma.

Stylové prostředí
Z historie: Bašta je původní součást hradebního opevnění královského města Litoměřice. V 19. století sloužila jako vězeňská kaple, kde ministroval známý loupežník Venca z Pokratic (Václav Babinský). Dobrá Bašta dnes: Přijďte navštívit nově zrekonstruovanou litoměřickou Baštu. Stylové posezení v klidném a čistém prostředí, s historickým nádechem. Dopřejte si atmosféru nekuřáckého prostředí a vychutnejte si poctivě připravené jídlo.

Proč to vše děláme?
Dobré jídlo je naším koníčkem a činnostmi okolo kvalitních surovin a slušné gastronomie se zabýváme 20 let.
Věříme, že se nám podaří, aby Dobrá Bašta byla synonymem kvalitního jídla, příjemného posezení a zábavy. Chtěli bychom každému návštěvníkovi dokázat, že jídlo může být chutné, zábavné, a cenově přístupné. Myslíme si, že i v nevelkém okresním městě se dá provozovat restaurace, která si zaslouží název Dobrá Bašta.

Otevírací doba
Po - Čt     11:00 - 23:00
Pá - So     11:00 - 00:00
Ne         11:00 - 22:00

Kontakt
Dobrá Bašta s.r.o.
Mezibraní 5
41201 Litoměřice

tel: 602 522 276
e-mail: dobrabasta@seznam.cz

www.dobrabasta.cz

Body zájmu

Tipy na trasy